Tieši pirms 300 gadiem, 1721. gada pavasarī, cars Pēteris Pirmais sāka stādīt pirmo Rīgas parku Pētersalā. Tāpēc šogad pašvaldības uzņēmuma “Rīgas meži” daļa “Dārzi un parki” par šo parku sagatavojusi bezmaksas audiogidu latviešu valodā “Trīs gadsimti Viesturdārza vēsturē”.

Lai klausītos audiogidu, mobilajā ierīcē nepieciešams lejupielādēt bezmaksas aplikāciju “izi.TRAVEL”, meklētājā ierakstīt “Trīs gadsimti Viesturdārza vēsturē” un sākt stundas garo ekskursiju. Pastaiga sākas Hanzas un Rūpniecības ielu krustojumā, tad ved pa parka perimetru pie Pētera Pirmā piemiņas akmens, Parka namiņa, Triumfa arkas, Pirmo latviešu dziedāšanas svētku piemiņas vietas, kā arī skulptūrām “Mala” un “Leopardi”. Aplikācijā ievietotas arī vēsturiskas fotogrāfijas un plāni.

Tuvākajā laikā parkos tiks uzstādīti vides stendi ar informāciju par audiogidiem un iespēju skenēt QR kodu audiogida aktivizēšanai. Ekskursijas ērtāk klausīties, izmantojot austiņas.

Audiogida autore Anitra Tooma sagatavojusi un ierunājusi arī stāstus par parka vēsturi 18., 19., 20. gs. un apstādījumiem mūsdienās. Īpaši smeldzīgs stāsts ir par Rīgas pirmo dārznieku Georgu Kufaltu, kurš ir teju visu galvaspilsētas parku pamatlicējs un plānojumu autors. Viņš visus 35 gadus, ko pavadīja Rīgā (1880­–1915), dzīvoja blakus toreizējam Ķeizardārzam. Vācieti Georgu Kufaltu Pirmā pasaules kara laikā Krievijas impērija apvainoja spiegošanā, iemeta cietumā, atņēma visu, un dārzniekam nācās mukt uz dzimto Vāciju.

Audiogidu iecerēts tulkot un ierunāt arī citās valodās. Tagad uzsākts darbs pie audiogida par Vērmanes dārzu, tad sekos stāsti par Arkādijas parku un plašajiem kanālmalas apstādījumiem. Tapšanas stadijā ir atsevišķs audiogids par Viesturdārza kokiem, krūmiem un puķu dobju sortimentu.

 

www.rigasmezi.lv

Autors: Rīgas meži

 

Padalies ar šo sociālajos tīklos