Interesanti, ka atraitnītes mēdz saukt gan par bārenītēm, gan pamātītēm un vēl dažādos citos savdabīgos vārdos. Atraitnītes ir iedalītas dažādās grupās un tām ir daudz šķirņu.

Ir vienkrāsainās atraitnītes – dzeltenas, baltas, zilas, gaiši zilas, violetas, rozā, sarkanas, rubīnsarkanas, droši var apgalvot, ka šīs puķes ir atrodamas visās varavīksnes krāsās. Lielziedu atraitnītes lielākoties ir dzeltenas, zili violetas vai sarkanas un tās parasti zied pavasarī. Šīs puķes tiek grupētas pēc ziedu izmēra. Sīkziedu atraitnītes pieejamas dažādās krāsās. Atraitnītes zied pavasarī un vasaras sākumā.

Lai atraitnītes augtu bagātīgas un priecētu tavu puķu dobi, tām ir nepieciešams nodrošināt attiecīgos apstākļus.

Atraitnīšu izmēri

Atraitnīšu augstums variē no 10-25cm. Atraitnītes var dēvēt par ātri augošiem augiem un to ziedi priecē vairākus mēnešus.

Kur stādīt

Atraitnītes var stādīt puķu dobē vai dažādos balkona podiņos un toveros (ārā piemērotos dekoratīvajos traukos). Atraitnītes ir tik dažādās krāsās, ka tās viegli kombinēt ar citiem vasaras augiem.

Kā rūpēties? Ar kādām slimībām mēdz slimot atraitnītes?

Vainaga puve – šī sēnīte nobeidz augu uzbrūkot tā lapotnei, saknēm un stublājiem. Jums jānoņem inficētās augā daļas un pārējo apstradā ar fungicīfu. Neizmanto inficēto zemi! Augu ir vēlams pārstādīt, kad tas ir  atkopies, pēc ārstēšanas. 

Sēnīšu plankumi tie ir mazi, tumši brūni plankumi uz lapām,apakšā lapām liecina par sēnīti. Lai cīnītos ar sēnīti ir jāapsmdzina cietušo augu ar fungicīdu, obligāti izolējiet to no citiem augiem!

Miltrasa – tā ir puve, kura rodas vēsos un mitros apstākļos. Apsmidziniet atraitnītes ar problēmai piemērotu fungicīdu.

Svarīgi!

Šie ir viegli audzējami augi, kas sniegs patīkamu un arī ilgstošu rezultātu. Ziedēšanas periodu ir iespējams pagarināt, regulāri novācot noziedējušos ziedus.

Kā rūpēties par atraitnītēm?
Regulāri tās laistiet, starp laistīšanas reizēm nedrīkst ļaut tām izkalt. Ziedēšanas laikā reizi divās nedēļās augu baro ar atšķaidītu šķidro mēslojumu. Piebarošana caur lapām ir labs līdzeklis karstos vasaras mēnešos. Šie ziedi ir viegli kopjami, jāstāda saulē līdz pusēnā. Ja atraitnītes aug pilnā saulē, tās uzzied agrāk, pusēnā, turpretīm, tās ziedēs ilgāk. Viena no otras jāstāda 15-20 cm attālumā.

Kad iegādāties?
Atraitnītes var iegādāties agrā pavasarī, jo tās spēj paciest mazus mīnusus, tas parasti ir aprīlis. 

 

VĒL LASI:

Autors: Virskalni.lv

Padalies ar šo sociālajos tīklos