Lai arī vakcinācijas pret Covid-19 plāns paredzēja iedzīvotāju vakcinēšanos sākt no marta, pie ģimenes ārstiem vakcināciju varēs sākt no nākamās nedēļas, otrdien valdības sēdē informēja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide.

Vienlaikus viņa norādīja, ka pirms vakcinācijas ir daudz neskaidru jautājumu, piemēram, sarakstu veidošana.

Kā stāstīja asociācijas vadītāja, vēl nav skaidrs, vai vakcinēšanās saraksts tiks veidots portālā “manavakcina.lv“, vai tā būs ģimenes ārstu veidota un pēc tam tiks integrēta sistēmā. Patlaban notiek sarunas ar Vakcinācijas biroju un Veselības ministriju (VM), lai rastu kopēju risinājumu.

“Mēs ļoti gribētu šo atrisināt šonedēļ, jo nākamajā nedēļā mums piedāvā veikt vakcināciju,” atklāja Veide, piebilstot, ka vakcinācija bija plānota marta sākumā, kā to paredzēja vakcinācijas plāns, bet novērtē iespēju sākt ātrāk.

Vienlaikus ģimenes ārste pauda bažas par e-veselības kapacitāti vakcinācijai. Viņa norādīja, ka e-veselība regulāri saskaras ar tehniskām problēmām, bet vakcinācijai paredzētais portāls būs vien pēc astoņām nedēļām.

Jau ziņots, ka valdības atbalstītais VM vakcinācijas pret Covid-19 plāns paredz līdz vasaras beigām panākt 70% pieaugušo iedzīvotāju vakcināciju.

Lai sasniegtu mērķi, no februāra būtu pakāpeniski jākāpina vakcinācijas pakalpojumu kapacitāti, lai no marta varētu nodrošināt ne mazāk kā 100 000 vakcinācijas epizodes nedēļā, skaidro VM. Šis apjoms atbilst prognozētajam vakcīnu piegāžu ātrumam, operatīvi izmantojot visas piegādātās vakcīnas, akcentē VM.

Plānots, ka vakcināciju nodrošinās ģimenes ārsti, privātās un pašvaldību ārstniecības iestādes, universitāšu slimnīcas, nacionāla mēroga vakcinācijas kompleksi, kā arī tiks rīkotas izbraukuma vakcinācijas.

Padalies ar šo sociālajos tīklos
guest
0 Komentāri
Inline Feedbacks
Parādīt visus komentārus