Ne mazums mūsu klientu vēlās skaistu mauriņu. Ne velti saka, ka zālājs ir mājas vizītkarte. Noteikti zini to sajūtu, kad pie kāda ierodies ciemos un ieraugi perfektu mauriņu, lūk tas ir kaut kas! Kādēļ zālājam tiek piešķirta tik liela vērība? Atbilde ir pavisam vienkārša. Jebkura mājvieta ar skaistu zālāju atstāj bagātīgu un elegantu iespaidu. Ar skaistu mauriņu bez bēdu varēsi atpūsties savā dārza, spēlēties kopā ar bērniem vai arī rīkot dārza ballītes un grila sezonas atklāšanu.

Kādas ir iespējas?

Pastāv divi varianti:

  1. Zālāja sēšana, kura aizņems vairāk laika.
  2. Zālāja ieklāšana, kura dos tūlītēju rezultātu.

Labā ziņa ir tā, ka mēs piedāvājam abus šos pakalpojumus!

Zālāja sēšana:

Pirms zālāja sēšanas svarīgi ir izvērtēt esošo reljefu un augsnes noēnojumu. Svarīgi atcerēties, ka zālājs būs jāmēslo un jālaista! Kādēļ tik svarīgi ir izvērtēt esošo reljefu? Tas ir svarīgi tādēļ, ka ap māju var krāties mitrums, kura dēļ zālienā izveidojas peļķes. Svarīgi izvēlēties pareizo sēklu maisījumu, lai izvairītos no tādām problēmām, kā nekvalitatīvs, rets un caurumains zāliens.

Kā tiek veikts šis darbs?

Izmantojot speciālu tehniku izlīdzina pamatni, tad tiek uzvesta melnzeme, kuru ar traktoru izlīdzina (jābūt 15 cm melnzemes slānim). Tad talkā tiek ņemta speciāla līdzināšanas tehnika vai arī grābekļi, lai ar to palīdzību izlīdzinātu zemi un iegūtu pamatreljefu un nepieciešamos līmeņus. Kad zemi nolīdzina, tā vietām var būt irdena vai nevienmērīgi sēsties, tādēļ pieblīvē ar zāliena rulli, līdz vairs nav redzami nelīdzenumi. Kad līdzināšana ir pabeigta, zeme tiek viegli uzgrābta un ar sējmašīnu tiek veikta zāliena sēšana.

Kad šis darbs ir paveikts ir jāatceras, ka tā ir tikai puse no procesa, lai gūtu vēlamo rezultātu! Otra puse darba ir zāliena kopšana pēc zāliena ierīkošanas. Zālājs ir jālaista, jāpļauj un jāmēslo.

Paklāja zāliena ierīkošana:

Paklājzāliena ierīkošana kļūst arvien populārāka, jo rezultāts ir tūlītējs. Iedomājies, ka esi iegādājies mājokli, bet apkārt tam ir vien putekļi un smiltis, pēc dažām dienām tas viss var pārtap zaļā mauriņā, gluži tādā kā Holivudas filmās! Zālieni ne tikai pārtrauc putekļu recirkulāciju, bet arī samazina kaitīgo mikroorganismu esamību, izdalot fitoncīdus. Paklājzāliens ir ļoti noderīgs arī zālienu ierīkošanai stāvās nogāzēs, un pat ēku jumtiem kur tiek speciāli sagatavots jumta pārsegums zem zāliena, iegūstot zaļos jumtus.

Zemes reljefa sagatavošana, gan sētajam, gan paklāja zālienam ir vienāda, izņemot zaļajiem jumtiem, kur tiek izmantota cita augsne. Ir ļoti labi, ja zālienam ir automātiskā laistīšanas sistēma, kas nodroša zālājam pilnvērtīgu mitrumu. Ja šādas iespējas nav, tad īpašniekam ir jānodrošina 30 litru ūdens uz kvadrātmetru.

Zālienu ierīkošanai tiek piedāvāts izmantot arī kurmju sietu, lai izslēgtu iespēju, ka mauriņu apciemos negaidītais viesis – kurmis.

Nākamajos gados zālienam katru pavasari ir jāveic aerācija. Pēc šī darba veikšanas notiek tūlītēja zāliena mēslošana ar pavasara zāliena mēslojumu – izsējot vienmērīgi ar speciālu tehniku. Sējot ar rokām bieži var gadīties, ka zālājs kļūs svītrains vai pleķains (nevienmērīgs zaļums).

Ja tevi interesē šis pakalpojums un tā cenas, tad sazinies ar mums pa info@virskalni.lv vai tālruni – 26101955

Padalies ar šo sociālajos tīklos