Cik bieži tu aizdomājies par rožu krāsu nozīmi? Šajā rakstā uzzināsi par vairākām rožu krāsām, kuras nes līdzi savu vēstījumu jeb nozīmi.

Sarkanas rozes – nav nekāds nozslēpums, ka sarkana roze simbolizē mīlestību. Būtu grūti iedomāties Svētā Valentīna jeb Visu mīlētāju dienu bez sarkanām rozēm. Sarkanās rozes arī simbolizē respektu pret otru personu. Jo košāks sarkanais tonis, jo lielāku mīlestību un pieķeršanos tas pauž. Tomēr, šīs rozes kalpo ne tikai, lai paustu mīlestību, bet tās lieliski iederas arī, lai izteiktu pateicību vai kādu iepriecinātu īpašā dienā.

Baltas rozes – prezentē cilvēciskumu, trauslumu un maigumu. Šīs rozes bieži izvēlās kāzās un tās arī simbolizē jaunu mīlestību. Skotijā, ja balta roze uzziedēja agri, tad bija ticējums, ka gaidāmas laulības. Vēl šī krāsa simbolizē lojalitāti un pauž uzticību personai, kurai tiek dāvinātas baltas rozes. Ja vēlies izrādīt savas rūpes, tad šī krāsa būs lieliski piemērota. Pastāv mīts, ka šo krāsu labāk neizvēlēties, lai sveiktu ar kādu priecīgu notikumu.

Dzeltenas rozes – Viktorijas laikmetā dzeltena roze simbolizēja greizsirdību, bet tā reprezentē draudzību, prieku un rūpes.

Rozā rozes – simbolizē feminismu un eleganci. Rozā rozes pauž arī žēlastību, un tās var dāvināt arī, ja vēlies lūgt piedošanu.

Oranžas rozes – simbolizē entuziasmu un mērķtiecību, pieticību, godīgumu.  Ja meklē veidu kā izpaust novērtējumu un interesi, tad rozes šādā krāsā būs īstā izvēle.

Lillā rozes – šīs rozes dēvētas par maģiskām. Šī krāsa simbolizē mīlestību no pirmā acu skatiena. Vēlviena lieliska izvēle, lai izpaustu savas jūtas.

Ja sarkanas rozes kombinē ar dzeltenām, tad to vēstījums ir jautrība un prieks, bet ja sarkanas rozes miksē ar baltām, tad to vēstījums ir vienotība, saderība un draudzība. 

Saprotams, ka ne vienmēr rozes kādam dāvinām, bieži vien nopērkam šos skaistos stādus, lai priecētu savu dārzu. Tomēr ir jauki uzzināt, kādu vēstījumu nes katra no šīm krāsām. Nevar aizmirst arī to, ka katrai no rozēm ir sava vēsture, sava nosaukuma stāsts. Tu noteikti zini, ka vairākas rozes nosauktas par godu kādai populārai personai, piemēram, Elizabetei I, princim Čārlzam, Čārlzam Dārvinam, Leonardo Da Vinči, Ludvigam van Bēthovenam, Fredijam Merkūrijam, Merilinai Monro un daudzām citām pasaulē nozīmīgām leģendām.

SAISTĪTIE RAKSTI:

Iepazīsties ar mūsu rožu piedāvājumu

Autors: Virskalni.lv

Padalies ar šo sociālajos tīklos