DĀRZA DĪĶA IZVEIDE AR BASEINA PLĒVI

Iekļauts:

Dīķa formas atspraušana dabā, dīķa izrakšana veidojot profilu, ģeotekstila ieklāšana, baseina plēves ieklāšana, baseina plēves nostiprināšana krasta daļā, kaskādes, strauta izveide, filtru un apgaismojumu uzstādīšana.

Materiāli:

  • laukakmeņi
  • ģeotekstils
  • baseina plēve
  • filtrs, sūknis
  • apgaismojums

Lielā Talka un VARAM aicina kopīgi sakopt Latviju 24. aprīlī

Lielās Talka un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) aicina talciniekus ņemt aktīvu dalību jau tradicionālajā pavasara talkā un Vislatvijas vides sakopšanā, kas norisināsies šā gada 24. aprīlī. Ministrija arī atgādina par nepieciešamību ievērot valstī noteiktus epidemioloģiskās drošības noteikumus un aicina doties talkot atbilstoši tā brīža noteiktajiem ierobežojumiem. Lai parūpētos par vidi, pasargājot arī sevi, organizatori aicina  talkot individuāli – “solo” talkas, divatā – “duo” talkas vai vienas mājsaimniecības ietvaros – “ģimenes talkas”.

Virzoties uz mērķi par zaļākās valsts pasaulē statusu, arī šajos sarežģītajos apstākļos ir svarīgi ikdienā saudzēt ne tikai savu veselību, bet arī apkārtējo vidi un dabu. Tāpēc arī šogad, tāpat kā visus iepriekšējos gadus Lielā Talka notiks, lielāku uzsvaru liekot uz individuālo talkošanu un talkošanu vienas mājsaimniecības ietvaros. Šā gada Lielās Talkas sauklis ir “Par zaļu Latviju – katrs atsevišķi, bet visi kopā!”, norāda uz to, ka, neskatoties uz apkārtējiem apstākļiem, katrs no mums Lielās Talkas dienā vai jebkurā citā laikā var pielikt savu roku, lai Latvija kļūtu par zaļāko valsti pasaulē.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs: “Katru pavasari tiekamies Lielajā Talkā, tā ir jau ikgadēja tradīcija, kas vieno visu Latviju. Līdzīgi kā pirms gada, arī šogad mums talkojot jārūpējas ne vien par apkārtējās vides sakopšanu, bet arī vienam par otru, ievērojot drošības pasākumus Covid-19 izplatības mazināšanai. Ierobežojumu laiks ir ļāvis no jauna novērtēt mūsu dabas vērtības un atpūtu dabā, īpaši priecājoties par sakoptu vidi un krāšņo dabu. Tāpat arī katrs no jauna iestādītais koks ir veids, kā varam ne vien padarīt tīkamāku mūsu apkārtni, bet arī būt soli tuvāk klimatneitralitātes sasniegšanai, ko ar citām Eiropas Savienības valstīm esam apņēmušies īstenot 2050. gadā.  Aicinu piedalīties talkā un pielikt roku, lai vide mums apkārt kļūtu vēl sakoptāka un Latvija, līdz ar atbildīgu rīcību ne vien talkas dienā, bet arī ikdienā, vēl zaļāka valsts.”

Kustības “Lielā Talka” vadītāja Vita Jaunzeme: “Esmu priecīga un bezgala lepna par to, ka arī tik sarežģītos apstākļos mēs, kā sabiedrība un kā valsts kopumā, spējam atrast gan iekšējos spēkus, gan drošus veidus, kā turpināt talkot un rūpēties par mūsu dabu. Jau 13 gadus mēs katru pavasari talkojam un veicam sakopšanas un labiekārtošanas darbus. Talkojām pagājušogad, talkosim šogad un, neapšaubāmi, talkosim arī nākošgad! Katrs atsevišķi, bet visi kopā mēs spēsim paveikt vairāk, talkojot “solo” vai vienas mājsaimniecības ietvaros. Manuprāt, mums kā sabiedrībai šobrīd jābūt jo īpaši saliedētiem ne vien tajā ko darām un ko vēlamies panākt, bet arī savā attieksmē – jāpaliek pozitīviem un atvērtiem. Nenoliedzami šis ir grūts laiks un tikai ar pozitīvām domā, kopīgu darbu un vienotu skatījumu uz to, kādu vēlamies redzēt savu valsti nākotnē, mēs spēsim tikt pāri visām grūtībām.”

Latvija jau ir parādījusi, ka spēj vienoties kopīga mērķa labad daudz lielākā mērā, nekā citas pasaules valstis. 2021. gada sākumā Lielās Talkas organizatori saņēma balvu no Pasaules talku kustības “Let`s do it!” par to, ka 2020. gada Pasaules talkas ietvaros Latvija ir atzīta par valsti, kurā labiekārtošanas, sakopšanas un koku stādīšanas aktivitātēs piedalījies procentuāli vislielākais brīvprātīgo skaits pret kopējo iedzīvotāju skaitu (“The highest % of volunteers per capita at World Cleanup Day 2020”).

Šī gada 24. aprīlī Latvijā norisināsies ikgadējā pavasara Lielā Talka. Talcinieki ir aicināti ievērot visas valstī noteiktās piesardzības prasības, būt apzinīgiem un iesaistīties Latvijas sakopšanā un labiekārtošanā. Plašāka informācija par 2021. gada talkas norisi, ieteikumiem talciniekiem un iespējām iesaistīties atrodama Lielās Talkas mājas lapā www.talkas.lv.

Par Lielo talku: Lielā talka ir nevalstiska kustība Latvijā, kas kopš 2008. gada ne tikai katru gadu organizē talkas visā valstī, bet īsteno arī dažādus projektus sabiedrības izglītošanai vides aizsardzības jautājumos. Lielās talkas patrons ir Valsts prezidents, ierindojot Latviju starp pirmajām valstīm pasaulē, kur vides aktivitātēm ir valstisks atbalsts tik augstā līmenī. 2019. gada augustā patronāžu pārņēma Valsts prezidents Egils Levits. Par saviem zaļajiem darbiem rakstiet arī mums talkas@talkas.lv un projects@talkas.lv, vai arī dalieties ar tiem sociālajos tīklos, izmantojot tēmturus: #LielaTalka2021 #Espiederunakotnei #sakopsavusetu

Autors: Lielā Talka

Arkveida pirtis un namiņi: Vēl viena ideja tavam dārzam!

 
Piedāvājumā Arkveida Pirts, ar ārējiem izmēriem 3 x 5m un iekšējiem izmēriem 2,8 x 1,7m pirts telpa, 2,8 x 2,4m pirts priekštelpa un 2,8 x 0,6m terase. Pirts ārpuse apšūta ar bleķa jumta segumu, siltināta ar akmens vati, ievilkta elektro instalācija. Pirts telpa izšūta ar melnalkšņa spundētiem dēlīšiem (lapu koks), pārejais izšūts ar skuju koka spundetiem dēlīšiem. Pirts telpa aprīkota ar krāsniņu, ūdens sildīšanas tvertni, ventilāciju. Pirts ir gatava lietošanai.
 
Cena 4700€ (cenā neietiplst pamatu ierīkošana,uzstādīšana un transporta pakalpojumi)
Tāpat arī piedāvajumā šādi arkveida namiņi.
 
Pirtis un Namiņus iespējams pielāgot Jūsu vēlmēm – Izmēri, aprīkojums u.c. vajadzības.
 
Sīkāk pa tel:+371 25459916
 
Galerija
 

Palīgs pret negaidītiem viesiem: Siets pret kurmjiem!

Kad tiek ierīkots zālājs, vienmēr nepieciešams padomāt vai nav jāieklāj kurmju siets dēļ nelūgtajiem viesiem. Pretkurmju siets, jeb kurmju tīkls ir risinājums kurmju problēmai! Šis siets ir dabai draudzīgs un nekādā veidā nekaitē kurmim, tā funkcija ir pavisam vienkārša, proti, siets kurmim neļauj veidot redzamas ejas, teiksim, ka šis siets darbojas kā siena, lai kurmis nevarētu rušināties uz augšu.

Siets tiek rullēts uz melnzemes, aptuveni 10-15cm dziļi zem zāliena. Šo sietu ieklāj dārzā tādā veidā, ka kurmim nav iespējas veidot tik neglītās čupas. Tādēļ kurmis ir spiests meklēt citu vietu kur rušināties. Ja zāliens jau ir ierīkots, tad no tā jāatsakās un viss process jāsāk no sākuma, tādēļ par sietu jādomā laikus. Šis pakalpojums sadārdzina zālāja ierīkošanas cenu, bet rezultāts ir tā vērts!

Dzīvnieka pārvietošanās ātrums zem zemes ir līdz 6 km stundā! Interesanti, ka pārejas atrodas 5 cm dziļumā un, tas vizuāli attēlo paceltās zemes vagas. Kurmis šīs vietas gan ottreiz neapmeklēs. Ligzdu tuneļus kurmis izgatavo 1,5 – 2 metru dziļumā.

Lai sazinātos ar mums par šo pakalpojumu zvani pa tālruni 26 101 955 vai raksti uz virskalni@info.lv

Autors: Virškalni

Palīdzēsim augiem arī ziemā

Šī ziema mūs lutina ar bagātīgu sniegu, kas ietekmē arī augus, it sevišķi skuju kokus. 
 
Biezā sniega sega ir smaga un, uzsniegot uz augiem, tos nospiež. Tādēļ vajadzētu šo smago sniega segu no augiem nopurināt. Daļai augu, kuriem ir vertikāla forma, sniegs atliec zarus un tādēļ šos augus vajadzētu viegli apsiet ar striķi, piemēram, Klinškalnu kadiķi “Blue arrow”. Vēl nevajadzētu aizmirst par augiem, kam nepieciešama noēnošana košās saules un bagātīgā sniega dēļ. Šos augus apsedzam ar ēnojamo tīklu, piemēram, Kanādas egli “Conica”.

 
 

Augļu koku kaļķošana

Augļu kokus parasti kaļķo vēlu rudenī pasargājot no sala plaisāšanas, mizas plaisāšanas un saules apdeguma. 
Veicot kaļķošanu ziemas mēnešos februārī vai martā pasargāsim no kaitēkļiem.  Palīdzēs mazināt sūnu un ķērpju augšanu. Būtiski  kaļķošanu veikt saulainā laikā. Emulsijai pēc iespējas ātrāk nožūstot ir lielāka efektivitāte. Kaļķojot mitros apstākļos emulsija notek un nav vēlamā efekta!.
Foto:Getty Images/iStockphoto