Šajā ziemā laikapstākļi ir ļoti mainīgi. Problēma, kura pavisam nesen skārusi visus ir apledojušie celiņi, kas parasti veidojas laikā, kad gaisa temperatūra ir ap nulli. Piedāvājam ielūkoties vairākos pretslīdes materiālos.
Sāls (variants, kuru labāk neizvēlēties!)
Šis materiāls ir iedarbīgs, bet lielā daudzumā tas kaitē augiem un pat veicina betona bruģa bojāšanos. Pārliekas sāls koncentrācijas dēļ augiem sākas lapu malu, skuju galu dzeltēšana, brūnēšana un augs var iet bojā. Sāls ir materiāls, kurš kaitē suņu ķepā, tādēļ tas ir vēl viens iemesls, lai šo variantu neizvēlētos.
Pelni
Lieliska ideja ir malkas pelnu izmantošana, jo šī metode dārzam nekaitēs. Dārzkopībā vērtīgi ir tieši lapukoku pelni. Tumšā virsma saulē sasils, un tad ledus kusīs ātrāk. Pelnos ir minerālvielas, kuras ir noderīgas augiem (fosfors, kalcijs un kālijs).
Smiltis
Šis ir efektīvs un bieži izmantots pretslīdes materiāls. Ja saimniecībā ir smilšu kaudze, kaisāmo materiālu var sagatavot jau laikus – pirms sala iestāšanās smiltis ieber spainī, izžāvē un glabā sausā vietā, lai aukstumā tās nesasaltu. Derēs arī smiltis, kas nopērkamas celtniecības preču veikalos un domātas celtniecības maisījumu sagatavošanai.
Šķembas
Kaisīšanai var izmantot arī sīkas granīta šķembas. Ļoti abrazīvs kaisīšanas materiāls, kas labi novērsīs slīdēšanu arī mitros laika apstākļos. Pavasarī, kad ledus un sniegs būs nokusis, šķembas būs jāsavāc.
Mūsu padoms!
Kaisīšanai nevajadzētu izmantot akmeņogļu izdedžus, zāģskaidas vai salmus.
Autors: Virškalni.lv