Kad tiek ierīkots zālājs, vienmēr nepieciešams padomāt vai nav jāieklāj kurmju siets dēļ nelūgtajiem viesiem. Pretkurmju siets, jeb kurmju tīkls ir risinājums kurmju problēmai! Šis siets ir dabai draudzīgs un nekādā veidā nekaitē kurmim, tā funkcija ir pavisam vienkārša, proti, siets kurmim neļauj veidot redzamas ejas, teiksim, ka šis siets darbojas kā siena, lai kurmis nevarētu rušināties uz augšu. 

Siets tiek rullēts uz melnzemes, aptuveni 10-15cm dziļi zem zāliena. Šo sietu ieklāj dārzā tādā veidā, ka kurmim nav iespējas veidot tik neglītās čupas. Tādēļ kurmis ir spiests meklēt citu vietu kur rušināties. Ja zāliens jau ir ierīkots, tad no tā jāatsakās un viss process jāsāk no sākuma, tādēļ par sietu jādomā laikus. Šis pakalpojums nāk klāt zālāja ierīkošanas cenai, sadārdzinot zāliena izveidi, toties pēc tam ir skaists mauriņš.

Dzīvnieka pārvietošanās ātrums zem zemes ir līdz 6 km stundā! Interesanti, ka pārejas atrodas 5 cm dziļumā un, tas vizuāli attēlo paceltās zemes vagas. Kurmis šīs vietas gan ottreiz neapmeklēs. Ligzdu tuneļus kurmis izgatavo 1,5 – 2 metru dziļumā.

Lai sazinātos ar mums par šo pakalpjumu zvani pa tālruni 26 101 955 vai rakstot uz virskalni@info.lv

Autors: Virškalni

Padalies ar šo sociālajos tīklos