Ceriņi tavā dārzā ienesīs valdzinošu smaržu, laika gaitā ceriņi izaug par krūmu vai pat nelielu koku. Ceriņam dārzā ir nepieciešams sagādāt pietiekami daudz vietas. 

Vairums šķirņu izaug 4-6m augstumā! Ceriņu krūmam labāk būtu augt vienam, jo ceriņš ir izteikti dominants augs. Ja jūsu dārzā ir daudz vietas, jūs droši varat sastādīt vairākus ceriņu krūmus kopā, piemēram, izveidojot bagātīgu dzīvžogu. Platībai dārzā ir liela nozīmē, lai citi augi netiktu nospiesti un tiem netiktu radīts pārlieku liels noēnojums, kurš atņem nepieciešamo barības vielu daudzumu.

Ceriņu augšas sezona – Maijs un jūnijs

Auga īpašības – Spēcīga smarža, viegli kopjami un izmantojami kā grieztie ziedi

Auga prasības – Saule, stādīt 4-5 attālumā, daudz vietas, nepieciešama irdena, caurlaidīga un drupena zeme

Ieteikumi – Ceriņiem ļoti patīk saule, lai tie veidotu vairākus lielos ziedus. Ja ceriņus plāno likt vāzē, tad vērtīgi ņemt vērā, ka tie vāzē stāvēs ilgāk, ja ņemsiet pumpurainus zarus un stipri apgriezīsiet to lapas.

Auga veselība – Pavasarī un vasarā ceriņiem var parādīties zaru un pumpuru slimības, ja šī slimība parādās, tad nogrieziet visus slimības bojātos zarus līdz veselai koksnei. Pumpuru slimību izraisa sēne, kas iznīcina jaunos dzinumus un arī ziedus. Jo agrāk tiek konstatēta slimība, jo lielāka cerība ar to sekmīgi cīnīties.

Noziedējošos ziedus regulāri nogrieziet, tad ceriņu krūms nākošajā sezonā ziedēs vēl bagātīgāk.

MŪSU CERIŅU PIEDĀVĀJUMS – https://virskalni.lv/produkta-kategorija/lapu-krumi/cerini/

Foto: Pexels.com

Autors: Virskalni.lv

Padalies ar šo sociālajos tīklos