Ko izvēlēties: Māla vai plastmasas podu? 

Kad uzņemamies rūpes par augu, tad galvenais ko vēlamies panākt ir tas, lai šim augam būtu pēc iespējas labāki dzīves apstākļi. Lai šos apstākļus varētu nodrošināt, ir svarīgi zināt dažus kopšanas pamatprincipus, piemēram, ja augu turēsim podiņā, tad kādu labāk izvēlēties?

Plastmasas podi ir divejādi - ar gludu vai rievainu virsmu. Vieglāk kopt podus ar gludu virsmu. No cieta laistāmā ūdens uz plastmasas podiem paliek kaļķa nogulsnes, tās var notīrīt ar citronskābes šķīdumā samērcētu sūkli. Pastāvīgi uzturot vienmērīgu mitrumu poda augsnē, māla pods ar laiku no ārpuses apaug ar aļģēm, tas nav nekas kaitīgs, ja podu ik pa laikam nomazgā ar siltu ziepjūdeni. Ja podu no ārpuses netīra, aļģes saaug tik biezi, ka pods kļūst acīm nebaudāms jeb visai neglīts. Neglazēti māla podi, kuros aug telpaugi, pēc zināma laika uz ārējās virsmas izdala balti pelēkas, pāris milimetru biezas nogulsnes. Tie ir sāļi, kas izdalās no nepareizi apstrādāta, izdedzināta māla. Šāds māla pods jākopj , ar asu birsti noberžot no virsmas sāļu izdalījumus!

Māla podi:

Mīnusi Pēc kāda laika uz poda virsmas parādās sāļu izdalījumi. ilgstoši paaugstinātā gaisa mitruma podi apaug ar aļģēm. Māla podi ir grūti mazgājami! Ja augu ilgstoši nelaista, tad sakalst augsne un  izkalst arī māla pods, kā ietekmē tiek sarautas saknītes, kuras piestiprinājušās pie poda iekšējās sienas. Plusi Elpojošs, dabisks materiāls. Podi ir stabili un saglabā siltumu. Fantastisks pluss ir tas, ka augus nav iespējams pārliet, daļu liekā mitruma uzsūc arī pods.  Plastmasas podi: Mīnusi Plastmasa ir neelpojošs materiāls, kurš saulē sakarst. Nestabils un viegli apgāžams. Augu var pārliet, jo augsne plastmasas podā ilgstoši saglabā mitrumu. Grūti tīrāmi no kaļķa, kas izgulsnējas no cietā laistāmā ūdens. Plusi Plastmasa ir viegls un vienkārši tīrāms materiāls. Neļauj augsnei ātri izžūt.         Secinājumi   Abu materiālu podiem piemīt gan labās, gan sliktās īpašības. Augus, kuri auguši plastmasas podos, var droši pārstādīt māla podos, un otrādi. Noteikti nevajadzētu izvēlēties melnas, kā arī tumši zaļas krāsas plastmasas podus, jo tie saulē mēdz ļoti sakarst, tādejādi kaitējot auga saknēm.      Autors: Virskalni.lv
Padalies ar šo sociālajos tīklos
guest
0 Komentāri
Inline Feedbacks
Parādīt visus komentārus