Pielāgojoties epidemioloģiskajai situācijai valstī, no 3. līdz 5. aprīlim Sigulda piedāvās unikālu pastaigu pilsētvidē “Fantāzijas šūpoļu ceļš”, kurā no Siguldas dzelzceļa stacijas laukuma caur Raiņa un Maija parkiem, kā arī “Siguldas devonu” un Siguldas pils kvartālu būs iespēja redzēt un baudīt radošas izpausmes par šūpoļu tēmu, tomēr šūpoties šajā gadā drošības apsvērumu dēļ nebūs iespējams.

Raiņa parkā rosīsies Gada dzīvnieks Latvijā – baltais un pelēkais zaķis. Mākslu skolas “Baltais flīģelis” jauno mākslinieku radītie Siguldas garauši pārtaps košā brīvdabas lielformāta izstādē “Zaķi šūpojas Siguldā!”. Lieldienu vēstneši iegūs arī savu audio balsi – aizraujošu piedzīvojumu stāstos.

Maija parkā savas pēdas būs atstājis trauksmainais ziemas vējš. Te “Vēja meditācijas šūpolēs” varēs nomierināt prātu un smelties harmoniju saules dainu un mūzikas enerģijas spēkā. Savukārt kultūras centra “Siguldas devons” iekšpagalmā “Vērtību apziņas šūpolēs” varēs atdzīvināt piecus mākslinieka, novadnieka Zigurda Zuzes grafikas darbus. Šīs digitāli interaktīvās šūpoles radījusi Mākslu skolas “Baltais flīģelis” atbalsta biedrība. Grafikas mantojuma iedzīvināšanā varēs iesaistīties pēc iepriekšēja pieteikuma, zvanot uz “Siguldas devona” kases tālruņa numuru 66117114 vai klientu administratora tālruņa numuru 67971280 un rezervējot laiku šūpoļu drošai un atbildīgai lietošanai.

Pastaiga noslēgsies Siguldas pils kvartālā, kurā “Dīgstošo domu šūpolēs” varēs lasīt sadarbības partneru domu graudus un vēlējumus kā atspirdzinājumu šā laika notikumiem.

Lai pastaiga Siguldā būtu aizraujošāka un piedzīvojumiem bagāta, ikvienam, kuram ir pieejams mobilais tālrunis un lietotne “LoQuiz”, būs iespēja piedalīties un ar ceļabiedriem sacensties jautrā un izzinošā interaktīvajā spēlē “izCilpo Siguldu”. Lejupielādējot lietotni un ievadot tajā lietotājvārdu “supolufestivals” un paroli “cilpo”, bez maksas varēs reģistrēt savu komandu dalībai spēlē. Komandā var būt gan viens dalībnieks, gan visa ģimene. Dalībnieki var izvēlēties sev piemērotāko un ērtāko virtuālo kontrolpunktu un apmeklēt tos brīvā secībā. Kopējā maršruta karte būs pieejama mobilajā lietotnē. Aicinām dalīties ar spēles gaitu, sociālo tīklu vietnēs Facebook un Instagram publicējot bildes ar mirkļbirku #cilpojamSiguldā.

Aicinām ievērot epidemioloģiskos drošības pasākumus un Lieldienu saules spēku smelties dabā, pastaigās un piedzīvojumos. Tomēr svarīgi atzīmēt, ka, mainoties epidemioloģiskajai situācijai, var mainīties arī pastaigas maršruts un “Fantāziju šūpoļu ceļa” piedāvājums. #LieldienasŠūpojasSiguldā

Fotogalerija, kā Siguldā Lieldienās šūpojāmies citus gadus aplūkojama šeit.

Pasākumi siguldā – www.sigulda.lv/public/lat/pasakumi

Autors: www.sigulda.lv

Padalies ar šo sociālajos tīklos