Daudziem dārzniekiem neatņemama dārzkopības sastāvdaļa ir dārza kalendārs, ne vienmēr tam būs piekrišana, bet fakti ir un paliek fakti. Izmantojot dažādus avotus, esam apkopojuši dārza kalendāru.

1. APRĪLIS vārda dienu svin – Dagnis, Dagne

Labs laiks, lai sētu lapaugus, stādītu un rušinātos dārza darbos. Šī diena arī ir labvēlīga augļiem un labvēlīgi ietekmē tos augļus, kuru sēklas varam lietot uzturā. Šajā dienā augļu kokus un krūmus var arī stādīt.

2. APRĪLIS (LIELĀ PIEKTDIENA) vārda dienu svin – Irmgarde

Nelabvēlīga diena dārza darbiem!

3. APRĪLIS vārda dienu svin – Daira, Dairis, Daiva, Daivis

Ieteicams nodarboties ar sakņaugu sēšanu, stādīšanu, kopšanu. Pie sakņaugiem pieder visi dārzeņi, kuru ēdamās daļas atrodas zemē. Šī arī ir augļu diena, kurā ieteicams stādīt augļu kokus vai krūmus, tad to augšana būs sekmīgāka un ātrāka.

4. APRĪLIS (PIRMĀS LIELDIENAS) vārda dienu svin – Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis

Vēl viena no tām dienām, kurā ieteicams nodarboties ar sakņaugu sēšanu, stādīšanu vai kopšanu.

Dilstošs mēness – augšanas intensivitāte samazinās. Laba diena augu mēslošanai, ravēšanai un augu apgriešanai.

5. APRĪLIS (OTRĀS LIELDIENAS) vārda dienu svin – Vija, Vīdaga, Aivija

Nelabvēlīga diena dārza darbiem!

6. APRĪLIS vārda dienu svin – Zinta, Vīlips, Filips, Dzintra

Ziedu dienas, šajā laikā ziedaugu kopšana veicina ziedēšanas ilgumu un pumpuru attīstību. Grieztie ziedi ilgāk saglabāsies svaigi un intensīvāk smaržos. Laba diena ravēšanai, augsnes irdināšanai, augu apgriešanai, cīņai ar kaitēkļiem, augu mēslošanai. Var stādīt – kartupeļus, galviņu kāpostus, galviņsīpolus, rabarbberus, daudzgadīgās sīpolpuķes.

7. APRĪLIS vārda dienu svin – Zina, Zinaīda, Helmuts 

Nelabvēlīga diena dārza darbiem! 

8. APRĪLIS vārda dienu svin – Edgars, Danute, Dana, Dans

Šajā dienā var veikt lapaugu – sēšanu, stādīšanu, kopšanu. Piemērota diena augu laistīšanai, augsnes irdināšanai, ravēšanai, koku un augu apriešanai, cīņai ar kaitēkļiem, mēslošanai. Ieteicams stādīt – kartupeļus, galviņu kāpostus, redīsus, bietes, burkānus, kāļus, puravus, galviņsīpolus, rāceņus, rabarberus, melnos rutkus un sīpolpuķes.

9. APRĪLIS vārda dienu svin – Valērija, Žubīte, Alla 

 Šajā dienā var veikt lapaugu – sēšanu, stādīšanu, kopšanu. Piemērota diena augu laistīšanai, augsnes irdināšanai, ravēšanai, koku un augu apriešanai, cīņai ar kaitēkļiem, mēslošanai. Šajā dienā ir ieteicams stādīt kartupeļus, zemenes, galviņu kāpostus, puravus, galviņsīpolus, lokus, salātus, dilles, lapu augus, kinzu, pētersīļus, lapu augus un zaļumus. Diena arī piemērota daudzgadīgo sīpolpuķu stādīšanai.

10. APRĪLIS vārda dienu svin – Anita, Anitra, Zīle, Annika

 Piemērota diena lapaugu sēšanai, stādīšanai, kopšanai. Augļu dienas labvēlīgi ietekmē stādus un augļus, kuru sēklas mēs izmantojam uzturā. Lieliska diena, lai koptu vai stādītu šos augus. Diena, kurā ieteicams savā dārzā apkarot kaitēkļus. Ieteicams stādīt – graudaugus, pākstveidīgos, zirņus, pupas, kabačus, baklažānus, ķirbjus, tomātus, papriku, puravus, ķiplokus, galviņsīpolus, lokus, salātus, dilles, kinzu, lapu augus, zaļumus, rabarberus, kātu seleriju un zemenes.

11. APRĪLIS vārda dienu svin – Hermanis, Vilmārs

Augļu dienas labvēlīgi ietekmē stādus un augļus, kuru sēklas mēs izmantojam uzturā. Lieliska diena, lai koptu vai stādītu šos augus. Ieteicama augu laistīšana, ravēšana, augsnes irdināšana, kaitēkļu likvidēšana. Ieteicams stādīt – graudaugus, pākstveidīgos, zirņus, pupas, gurķus.

Foto: Pexels.com

Autors: Virskalni.lv

 

Padalies ar šo sociālajos tīklos