2022.gada 29.janvārī, plkst. 12:00, Bauskas pils muzejā, māksliniece Laura Matilde Ikerte vadīs meistarklasi “Iniciālis”, kuras laikā būs iespēja apgūt olas tempera krāsas sagatavošanu un izmantošanu. Meistarklasē varēs izgatavot savu iniciāli pēc viduslaiku un renesanses iniciāļu paraugiem ikviens – ar vai bez priekšzināšanām.

 Viduslaiku manuskriptos iniciāļi ir daudzkrāsaini, īpaši izcelti un palielināti teksta pirmie burti, kas greznoti ar dažādiem ornamentiem, vijumiem, cilvēku un dzīvnieku attēliem. Iniciāļi rotāja grāmatu nodaļu sākumu un to motīvi, visbiežāk, atklāja tālākā teksta saturu. Daudzkrāsainus iniciāļus izmantoja līdz 16. gs. vidum, kad izplatījās grāmatu drukāšana. Izrotāti, kaligrāfiski iniciāļi tiek lietoti arī vēlāk.

Olas tempera krāsa ir noturīga, salīdzinoši ātri žūstoša. Tā izgatavota no dabīgiem krāsas pigmentiem un ūdenī šķīstoša lipīga materiāla, piemēram, olas dzeltenuma. Olas tempera krāsas pigmenti izmantoti jau senājā Ēģiptē. Šo krāsu bieži izmantotoja arī viduslaikos un agrīnajā renesansē.

Vietu skaits ierobežots, vēlams iepriekš rezervēt apmeklējumu pa t. nr. 63923793, 63922280 mob. t. 20011880 vai    e-pastu: bauskaspils@bauska.lv. Pasākuma laikā jāliek medicīniskā sejas maska vai FFP2 respirators (nettiecas uz bērniem līdz 7 gadu vecumam) un jāievēro valstī esošie epidemioloģiskie noteikumi, Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Meistarklase norisinās projekta “Vēsturiskais ceļš: Raudondvaris- Bauska“ ietvaros. Projekta galvenais mērķis ir palielināt apmeklētāju skaitu Bauskas pils muzejā un Raudondvaris muižā (Lietuva) tūrisma nesezonā un ziemas mēnešos. Bauskas pils muzejā 2022. gada ziemas un rudens mēnešos notiks 10 meistarklases: ādas maciņa izgatavošana, augu vainagu darināšana, kaligrāfijas, sgrafitto tehnika un alvas rotu izgatavošana.

Šis raksts  ir sagatavots ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šī raksta saturu pilnībā atbild Bauskas pils muzejs, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

 

Padalies ar šo sociālajos tīklos